Εγγραφή | Χάσατε τον κωδικό;

Forum
Κάτω

* Πληροφορίες χρήστη Αρχική | Ημερολόγιο | Σύνδεση | Εγγραφή
24 Μάιος 2017, 15:02:22

+  DPGR Virtual Community  

Σελίδες: [1] |   Κάτω
Αποστολέας
Θέμα: Κατάστημα που να αγοράζει μεταχειρισμένη φωτογραφική  (Αναγνώστηκε 1043 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
carmen1
*
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« στις: 20 Απρίλιος 2017, 20:20:42 »

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει στην Αθήνα κάποιο κατάστημα που να ανταλλάσει ή να αγοράζει μεταχειρίσμενη DSLR και φακούς? Θα ήθενα να αναβαθμίσω τη μηχανή μου και σκέφτομαι οτι ισως θα ήταν καλύτερη και πιο άμεση λύση απο το να τα βάλω σε αγγελία για ιδιώτη..
Καταγράφηκε
gendleman
Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Ανδρας

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #1 στις: 21 Απρίλιος 2017, 00:53:22 »

Πολλά μαγαζιά στην Αθήνα αγοράζουν μεταχειρισμένα, όπως πχ Ο κ. Γιαννάτος καί ο κ. Παπαδάκης στην οδό Εμμ. Μπενάκη όπως επίσης και ο κ. Σταυρινάκης στην Πατησίων κ Βερανζέρου. Ομως οι τιμές που θα σου προσφέρουν είναι αναγκαστικά αρκετά χαμηλότερες από αυτές που θα πετύχεις με κάποιον ιδιώτη (που έχει βέβαια δουλειά και ρίσκο). Ο λόγος είναι απλός... τα μαγαζιά πρέπει να κερδίσουν και κάτι από την μεταπώληση (πάλι σε ιδιώτη) και βέβαια υπάρχει και το θέμα της φορολογίας. Καλυτερα να βάλεις την αγγελία σου εδω στο DPGR.
Καταγράφηκε
Αξιολόγηση μηνύματος (1):
Adreasmartis
*
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #2 στις: 21 Απρίλιος 2017, 12:09:12 »

αν θες την γνώμη μου χίλιες φορές σε ιδιώτη. έχω στεναχωρηθεί πολύ με τα μαγαζιά που πουλάνε μεταχειρισμένα γιατί πάντα ήθελαν το δικό μου να τους το χαρίσω. αγόραζαν τα δικά μου στο 1/3 της τιμής που τα αγόρασα από εκείνους 1 χρόνο πριν! τελικά τα πούλησα σε ιδιώτες στην διπλάσια + τιμή από ότι τα ήθελαν. έτσι αγόρασα και εγώ καλύτερη μηχανή από εκείνη που στόχευα και κέρδισα διπλα...

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει στην Αθήνα κάποιο κατάστημα που να ανταλλάσει ή να αγοράζει μεταχειρίσμενη DSLR και φακούς? Θα ήθενα να αναβαθμίσω τη μηχανή μου και σκέφτομαι οτι ισως θα ήταν καλύτερη και πιο άμεση λύση απο το να τα βάλω σε αγγελία για ιδιώτη..
Καταγράφηκε
carmen1
*
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #3 στις: 22 Απρίλιος 2017, 21:28:42 »

Ευχαριστώ πολύ! !!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] |   Πάνω
Μεταπήδηση σε: