Εγγραφή | Χάσατε τον κωδικό;

Forum
Κάτω

* Πληροφορίες χρήστη Αρχική | Ημερολόγιο | Σύνδεση | Εγγραφή
30 Απρίλιος 2017, 08:22:28

+  DPGR Virtual Community  

Σελίδες: [1] |   Κάτω
Αποστολέας
Θέμα: Final cut pro X απορίες  (Αναγνώστηκε 1452 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ThanosZachs
*
Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Ανδρας

Λατρεία για την φωτογραφία και την εικονοσκόπιση

Προφίλ
« στις: 13 Φεβρουάριος 2017, 14:55:46 »

Καλησπέρα. Χρησιμοποιώ εδώ και έναν χρόνο το εν λόγω πρόγραμμα με εμπειρικό τρόπο δίχως να μου δείξει κανείς και δίχως να γνωρίζω πολλά αγγλικά.
Έχω πολλά θεματάκια όμωσ που χρειάζομαι επιλύσεις.
Θα αναφέρω 2-3 τώρα και στην πορεία ότι μου προκύπτει.

Φτιάχνω πολλούς τίτλους, περάσματα, εισαγωγές στο πρόγραμμα αλλα δεν μπορώ να τα αποθηκεύσω και έτσι κάθε φορά ξαναφτιάχνω τα πάντα απο την αρχή.
Για παράδειγμα εαν μοντάρω ενα θέμα με δάσος και φτιάξω ενα λογότυπο να βγαίνει στην μια μεριά του πλάνου και να καταλήγει στην άλλη, όλο αυτό δεν ξέρω εαν αποθηκεύεται ώστε το ίδιο ξανα να το χρησιμοποιήσω και σε επόμενη εργασία μου. Το ίδιο και με έναν εξειδικευμένο τίτλο που θα φτιάξω κλπ.

Κάτι άλλο. Πως μπορώ να εμπλουτίσω το πρόγραμμα με εφέ τίτλων μεταβάσεων και με έτοιμες μάσκες; Θέλω πχ να έχω ποικιλία σε αθλητικά. μα δεν ξέρω πως να ενσωματώσω και κυρίως που θα βρώ όλα αυτά. Όχι απαραίτητα δωρεάν αλλα και πιο ποιοτικά. Γενικά χρειάζομαι στο πρόγραμμα εμπλουτισμό.

Ένα λειτουργικό πρόβλημα τώρα. Πως μπορώ να βάζω σίγαση στον ήχο που προσθέτω στην μπάρα εργασίας στιγμιαία; Θα πρέπει να κατεβάζω το volume του αρχείου κάθε φορά; Δεν υπάρχει άμεσος τρόπος;

Αυτά προς το παρόν και θα επανέλθω και με πολλά άλλα.
Ελπίζω σε απαντήσεις σας!
Καταγράφηκε
mtsouk
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #1 στις: 13 Φεβρουάριος 2017, 17:59:21 »

Αυτή τη στιγμή παίζει δωρεάν το παρακάτω tutorial:
https://www.creativelive.com/courses/final-cut-x-bootcamp-abba-shapiro
Καταγράφηκε
ThanosZachs
*
Αποσυνδεδεμένος

Λατρεία για την φωτογραφία και την εικονοσκόπιση

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #2 στις: 04 Απρίλιος 2017, 07:23:48 »

Υπάρχει τρόπος να βάλω στο πρόγραμμα κάποιο χρονόμετρο για αθλητικό αγώνα; Να βλέπουμε την διάρκεια και τον χρόνο που έχει περάσει; Ευχαριστώ.
(θέλω λεπτά, όχι δευτερόλεπτα, δεν χρειάζονται)
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] |   Πάνω
Μεταπήδηση σε: