Εγγραφή | Χάσατε τον κωδικό;

Forum
Κάτω

* Πληροφορίες χρήστη Αρχική | Ημερολόγιο | Σύνδεση | Εγγραφή
24 Ιούλιος 2014, 15:20:43

+  DPGR Virtual Community  
| | | | |-Έλληνες Φωτογράφοι (Συντονιστής: noe)

Σελίδες: 1 2 3 4 5 [6] |   Κάτω
Αποστολέας
Θέμα: Γιάννης Μπεχράκης  (Αναγνώστηκε 51917 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Diol
Συνδρομητής
Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Ανδρας

Δεν έχουν όλοι ανάγκη την τέχνη που πληγώνει.

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #75 στις: 04 Φεβρουάριος 2011, 19:40:33 »

Υπάρχει μια πληροφορία υποτίθεται απο τον Μπεχράκη που λέει οτι είναι καλά και δεν έχει τραυματιστεί καθόλου. Την διάβασα σε άλλο κλειστό φόρουμ και δεν μπορώ να σας δώσω λινκ. Ελπίζω οτι είναι αλήθεια, αν και δεν υπάρχει τεκμηρίωση.
Καταγράφηκε

Δημήτρης Μ.
Nikon D800, D700, D90, D70, Nikkor 24-70 F2.8, 16-35 F4 VR, 18-200 VR, 50 F1.2, 50 F1.8D, 35 F1.8, 16 F2.8 fisheye. Flash SB910, SB800, SB400, SB-R200
Compact digital: Canon D10, Olympus C7070, Nikon 995, Fuji F31fd, Fuji F100fd. Video: GoPro
Αναλογικές. Kodak Retina IIa & Olympus OM system: OM4Ti, OM4, OM1, OM2n & αρκετοί φακοί Zuiko κλπ
paparov
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #76 στις: 04 Φεβρουάριος 2011, 20:05:52 »

Παρεμπιπτόντως ο Μπεχράκης τραυματίστηκες εχθές, ευτυχώς πολύ ελαφρά, στα επεισόδια του Καΐρου, όπου αρκετά σοβαρότερα τραυματίστηκε (τρυπήθηκε με κατσαβίδι και χτυπήθηκε με σιδερολοστούς) ο εξαιρετικός δημοσιογράφος της Καθημερινής Πέτρος Παπακωνσταντίνου, από συμμορίες παρακρατικών του Μουμπάρακ.
Χθες τον άκουσα που μίλησε ζωντανά στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του μεσημεριού (14.00-15.00) σε ελληνικό ραδιοφωνικό σταθμό και ήταν μια χαρά. Θα μιλούσε και για τους τραυματισμούς του Παπακωνσταντίνου και του φωτορεπόρτερ Μουτάφη (το βήμα), αλλά έπεσε η γραμμή.
Όποιος θέλει να ακούσει τη συνέντευξή του, μπορεί να τη βρει εδώ

Θα πρέπει να έπαιξε λοιπόν χαλασμένο τηλέφωνο στις πληροφορίες!
Καταγράφηκε

Έχω:
μια nikon d7000, έναν 16-85 και τον Sigma 150-500. Τη nikon d40x τον 18-55 και τον 55-200 τους έχει πλέον η κοπελιά μου.

Δεν έχω:
τόσο χρόνο όσο θα 'θελα για να τραβώ τα πουλάκια όταν περνούν από μπροστά μου ή όταν περνώ εγώ από μπροστά τους

να 'μαι και στο flickr!
axel12p
Αποσυνδεδεμένος

Είναι τιμή μου να αποτελώ μέλος του DPGR!

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #77 στις: 04 Φεβρουάριος 2011, 20:49:36 »

Ο άνθρωπος μιλούσε σήμερα το πρωί στην πρωινή εκπομπή της ΝΕΤ και όπως είπε είναι μια χαρά η υγεία του. Ανέφερε νομίζω πως του επιτέθηκαν αλλά κατάφερε να τους ξεφύγει (ίσως να βοήθησε σε αυτό και η εμπειρία χρόνων σε παρόμοια περιστατικά). Να είναι καλά ο άνθρωπος και περαστικά και προσοχή στους υπολοίπους.
Καταγράφηκε
anef
Επίτιμο μέλος
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #78 στις: 05 Φεβρουάριος 2011, 11:28:21 »

Επειδή εγώ ανέφερα πρώτος την πληροφορία ότι τραυματίστηκε πολύ ελαφρά, το σωστό είναι ότι δέχθηκε επίθεση χωρίς όμως να τραυματιστεί, αντίθετα από Μουτάφη και Παπακωνσταντίνου.
Καταγράφηκε

philosopher
Επίτιμο μέλος
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #79 στις: 16 Απρίλιος 2014, 21:19:22 »

Η συγκλονιστική ιστορία που μας είχε περιγράψει ο Γιάννης Μπεχράκης τον Μάρτιο του 2005 σε αυτό το thread στο TEDx Athens 2013: http://m.youtube.com/watch?v=qMVSgq2nZP4

Αξίζει να το παρακολουθήσετε.
Καταγράφηκε
Αξιολόγηση μηνύματος (3):
kostass123
*
Συνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #80 στις: 17 Απρίλιος 2014, 12:07:03 »

Δε τον ηξερα τον κυριο! Χαιρομαι πολυ που εμαθα την ιστορια του εδω περα! Ειδα και τις φωτο του που εχει ανεβασει εδω και εμεινα!! Ολες εξαιρετικες  thumbs up
Καταγράφηκε
bluescorpion
*
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #81 στις: 06 Μάιος 2014, 05:39:05 »

καλα μιλαμε ο ελληναρας-ξερολας,σε τετοιες περιπτωσεις ειναι ολη η σημασια της λεξης με αυτα που ειδα πριν λιγο.ειμαι σχετικα νεος στο forum και δε ξερω πως αλλα εψαχνα κατι για τον Μπεχρακη και ειδα τα σχολια μιας φωτογραφιας του που καναν κατι ψευτο επαγγελματιες τις σειρας και ητανε η αιτια να αποχωρησει απο το forum.πραγματικα μερικοι ειστε τοσο γελοιοι που ντρεπομαι που ειμαι ελληνας ωρες ωρες.ειμαι σιγουρος πως τυποι σαν και αυτους που καναν σχολια τυπου δε μου αρεσει η φορμα σου μπλα μπλα κοκους μπλα και μεγεθος αρχειου,ειναι πολυ πιο κατωτεροι απο κατι ερασιτεχνες του flickr. επρεπε να ντρεπεστε και μονο που διωξατε στην ουσια εναν απο τους μεγαλυτερους φωτογραφους παγκοσμιος.ευτυχως που ο μπεχρακης δεν ειναι ο ελληνας του τυπου ζηλευω να τραβανε οι αλλοι καλυτερα απο εμενα. ντροπη και τιποτα αλλο κυριοι φωτογραφοι..
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 4 5 [6] |   Πάνω
Μεταπήδηση σε: