Εγγραφή | Χάσατε τον κωδικό;

Forum
Κάτω

* Πληροφορίες χρήστη Αρχική | Ημερολόγιο | Σύνδεση | Εγγραφή
31 Ιούλιος 2014, 22:39:24

+  DPGR Virtual Community  

Σελίδες: [1] |   Κάτω
Δεν υπάρχουν προγραμματισμένες εξορμήσεις.
Αποστολέας
Θέμα: Προσκληση Αθηνα 24/07/2010 11:00 - Τρίτο Ετήσιο Παγκόσμιο Photo Walk Scott Kelby  (Αναγνώστηκε 2835 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
kegra
**
Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Ανδρας

Cultivating ideas for the living business !

Προφίλ WWW
« στις: 19 Ιούνιος 2010, 13:46:03 »

Φιλες και φιλοι της φωτογραφιας θα ηθελα να σας προσκαλεσω στο Athens Photo Walk μερος του Worldwide Photo Walk, που θα πραγματοποιηθει στην Αθηνα (Περιοχη Ακροπολης) το Σαββατο 24/07/2010 στις 11:00. για να μπορειτε να συμμετασχετε και εσεις θα πρεπει να δηλωσετε συμμετοχη στο link που θα βρειτε παρακατω.Οι συμμετοχες εχουν εναν αρχικο περιορισμο τις 50 αλλα αν υπαρξει μεγαλυτερη ζητηση μπορει να προστεθουν και αλλες.

Ακολουθει και το "επισημο" κειμενο.

O Scott Kelby Φιλοξενεί το Τρίτο Ετήσιο Παγκόσμιο Photo Walk
Η Εκδήλωση εχει χαρακτηριστεί ως η μεγαλύτερη παγκόσμια κοινωνική εκδήλωση για τους φωτογράφους.

Το Σάββατο 24 Ιουλίου 2010, ολόκληρος ο κόσμος θα είναι στο δρόμο και πάλι με τον Scott Kelby , πρόεδρος της National Association of Photoshop Professionals (NAPP) και ο # 1 σε εμπορική επιτυχία συγγραφέας   βιβλίων πληροφορικής και τεχνολογίας για φωτογράφους.

To Athens Photo Walk θα είναι μέρος του World Wide Photo Walk με σημείο εκκίνησης τον χώρο έξω από το σταθμό μετρό Ακρόπολη ακλουθώντας την διαδρομή γύρω από το χώρο της Ακρόπολης με στάση στο θησείο και επιστροφή από τα στενά της πλάκας. Θα μας δοθεί μια μοναδική ευκαιρία σε ένα χαλαρό περίπατο να δούμε τους γνωστούς αυτούς  χώρους μέσα από τη ματιά του φωτογράφου. Η εκδήλωση έχει περιορισμένο αριθμό θέσεων (50) και μπορείτε να κάνετε εγγραφή στο σύνδεσμο http://worldwidephotowalk.com/walk/athens-attica-greece-acropolis-area/.

Ελπίζω να μπορέσουμε να απολαύουμε ένα ωραίο φωτογραφικό περίπατο. Για οποίες αλλαγές ή διαφοροποιήσεις από το αρχικό πρόγραμμα θα υπάρχουν ανακοινώσεις  εδω και στην ιστοσελίδα του WALK στον παραπάνω σύνδεσμο.

Ο Scott Kelby με το Worldwide Photo Walk το οποίο είναι μια παγκόσμια κοινωνική φωτογραφική εκδήλωση η μεγαλύτερη του κόσμου στην ιστορία της φωτογραφίας. Λαμβάνει χώρα την ίδια ημέρα σε όλο τον κόσμο, όπου συγκεντρώνει φωτογράφους απο όλα τα κοινωνικά στρώματα και τα επίπεδα δεξιοτήτων, συνήθως σε περιοχές όπως το κέντρο της πόλης για να κοινωνικοποιηθούν, να μάθουν νέες συμβουλές από τον άλλον, και να διερευνήσουν τη αντίληψη  του κόσμου μέσω της φωτογραφίας.

"Το 2008, είχαμε 241 photo walks", δήλωσε ο Scott Kelby , ιδρυτής του NAPP , editor-in-chief του Photoshop User περιοδικού, και πρόεδρος της Kelby Media Group . "Πέρυσι, είχαμε πάνω από 900 περιπάτους με πάνω από 32.000 φωτογράφους που συμμετέχουν. Κάθε φωτογράφος κατά μέσο όρο θα «τραβηξει» πάνω από 300 φωτογραφίες κατά τη διάρκεια του περιπάτου. Αυτό σημαίνει ότι σχεδόν 10 εκατομμύρια φωτογραφίες τραβήχτηκαν σε ότι μόνο μία μέρα.
Νομίζω ότι αυτό που θα συμβεί φέτος δεν θα έχει κανένα προηγούμενο στην ιστορία. "

Δεν υπάρχει χρέωση για τη συμμετοχή, αλλά η εγγραφή είναι απαραίτητη. Απλά πηγαίνετε στο http://worldwidephotowalk.com/walk/athens-attica-greece-acropolis-area και δηλώστε συμμετοχή

Οποιοσδήποτε μπορεί να συμμετάσχει. Το μόνο που χρειάζεστε είναι μια φωτογραφική μηχανή. Δεν έχει καν σημασία τι είδους κάμερα είτε. Οι άνθρωποι έδειξαν  και στο παρελθόν, οτι δεν έχει τόσο σημασία ο εξοπλισμός αλλά η προσωπική ματιά του κάθε ενός από εμάς. «Η φωτογραφία συνήθως θεωρείται ως μια μοναχική δραστηριότητα, αλλά η αλήθεια είναι ότι οι άνθρωποι αγαπούν να παίρνουν φωτογραφίες από κοινού, να τις συγκρίνουν και απλά να διασκεδάζουν με τη φωτογραφία», είπε ο Kelby. «Το Παγκόσμιο Photo Walk είναι ένα κοινωνικό φαινόμενο. Είχα αρχηγούς των ομάδων να επικοινωνούν μαζί μου για να μου πουν ότι έχουν μετατρεψει τους περιπάτους σε μηνιαίο γεγονός. Άλλοι άνθρωποι μου λένε ότι έχουν γίνει φίλοι με το πρώτο κιόλας Photo Walk.

Εκτός από την απόλαυση μιας ημέρας γεμάτη φωτογραφία στο Παγκόσμιο Photo walk, οι συμμετέχοντες μπορούν επίσης να κερδίσουν δώρα  .
 Aν η φωτογραφία τους έχει επιλεγεί ως η καλύτερη φωτογραφία της ημέρας από τον αρχηγό τους στη συνέχεια τίθεται σε ένα παγκόσμιο διαγωνισμό, όταν ο Scott Kelby ξεχωρίζει τη μοναδικη καλύτερη φωτογραφία της διοργάνωσης μαζί με 10 επιλαχόντες. Πλήρεις λεπτομέρειες διατίθενται στη διεύθυνση: http://worldwidephotowalk.com/

To world Photo Walk έχει ως χορηγό την NAPP , Adobe , Adorama , Peachpit , Mpix, Wacom

Επίσης θα ήθελα να παρακαλέσω αν κάποιος θα ήθελε να είναι συνδιοργανώτης ας επικοινωνήσει μαζί μου με pm διότι καλό θα είναι να είμαστε 2 οργανωτές σε περίπτωση που τη μέρα αυτή συμβεί κάτι απρόοπτο σε κάποιον από τους δυο .

Ευχαριστώ για την προσοχή.
Φιλικά Γιάννης.
« Τελευταία τροποποίηση: 19 Ιούνιος 2010, 21:28:15 από kegra » Καταγράφηκε

WARNING! REALITY.SYS Corrupted! Reboot Universe? [Y/n]
Greg61
Αποσυνδεδεμένος

Μοτοσυκλετιστής Τουρίστας, Χομπίστας Φωτογράφος.

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #1 στις: 10 Ιούλιος 2011, 13:18:01 »

To λίνκ για τις δηλώσεις δέν δουλεύει σε μένα. (Error 404 - Not Found).
Τον υπόλοιπο ιστότοπο τον βλέπω κανονικά.

Δήλωσα εδώ, στον πίνακα εξορμήσεων, οτι θα συμμετέχω. Εφόσον διορθωθεί το πρόβλημα, θα δηλώσω και δίπλα.
« Τελευταία τροποποίηση: 10 Ιούλιος 2011, 13:19:52 από Greg61 » Καταγράφηκε

Γρηγόρης Νάκος
Nikon F4s, Nikon D300, Nikon D80, Nikkor 24-70mm f/2.8 ED-IF AF-S SWM, Nikkor 80-200mm f/2.8 ED AF Zoom,   
Nikkor 18-200mm f/3.5-5.6 VR, Sigma 18-200 DC OS f/3,5-6,3, Nikon SB-800, Nikon SB-22, Nikon Coolpix S700
http://greg61.gr, http://picasaweb.google.gr/nakosgrg,
octap
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #2 στις: 10 Ιούλιος 2011, 13:20:58 »

Να προσέχεις τις ημερομηνίες δημοσίευσης (την έχω πατήσει και ξέρω... thumbs up )
Καταγράφηκε

Canon 5D mIII : 5D mII : 550D : 70-200mm 2.8 IS II : 24-70mm 2.8 : 16-35mm 2.8 : Sigma 15mm fisheye : Atomos Ninja 2 etc...
Greg61
Αποσυνδεδεμένος

Μοτοσυκλετιστής Τουρίστας, Χομπίστας Φωτογράφος.

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #3 στις: 10 Ιούλιος 2011, 13:36:21 »

Να προσέχεις τις ημερομηνίες δημοσίευσης (την έχω πατήσει και ξέρω... thumbs up )

Ούπςςςςςςςςς!!!!!!!!
Το αντιλήφθηκα με καθυστέρηση ενός χρόνου!   ωχ το μάτι μου
Καταγράφηκε

Γρηγόρης Νάκος
Nikon F4s, Nikon D300, Nikon D80, Nikkor 24-70mm f/2.8 ED-IF AF-S SWM, Nikkor 80-200mm f/2.8 ED AF Zoom,   
Nikkor 18-200mm f/3.5-5.6 VR, Sigma 18-200 DC OS f/3,5-6,3, Nikon SB-800, Nikon SB-22, Nikon Coolpix S700
http://greg61.gr, http://picasaweb.google.gr/nakosgrg,
ChRouMa
**
Αποσυνδεδεμένος

Χρήστος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #4 στις: 10 Ιούλιος 2011, 14:33:17 »

Ωχ, τώρω το πρόσεξα κι εγώ και σκέφτηκα "λουκούμι" μας έκατσε μιας και θα είμαι Αθήνα εκείνες τις μέρες!
Αλλά δυστυχώς το αντιλήφθηκα κ εγώ με μια μικρή καθυστέρηση ενός χρόνου!!!!  Shocked
Καταγράφηκε

Nikon D90
Nikon AF 50mm f/1.8D
Nikon AF 35-80mm f/4-5.6
Nikon 75-150 Series E
Sigma Zoom 28-300mm f/3.5-6.3D
Nikon SB-600 SB-700
Σελίδες: [1] |   Πάνω
Μεταπήδηση σε: