Εγγραφή | Χάσατε τον κωδικό;

Forum
Κάτω

* Πληροφορίες χρήστη Αρχική | Ημερολόγιο | Σύνδεση | Εγγραφή
20 Σεπτέμβριος 2014, 00:55:54

+  DPGR Virtual Community  
| | | | |-Διαγωνισμοί DPGR (Συντονιστές: Dr_Michael, noe)

Σελίδες: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 |   Κάτω
Αποστολέας
Θέμα: Διαγωνισμός Portfolio: Συμμετοχές  (Αναγνώστηκε 34939 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Dr_Michael
Ιδρυτής του DPGR
Διαχειριστής
Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Ανδρας

Panasonic LX3

Προφίλ WWW
« στις: 13 Νοέμβριος 2008, 00:03:10 »

Στο παρόν thread δημοσιεύονται αυτόματα οι συμμετοχές του διαγωνισμού.

Διαδικασία υποβολής συμμετοχής:

1. Ετοιμάζετε το υποψήφιο άλμπουμ με αυστηρά 10-12 φωτογραφίες που σχετίζονται οπωσδήποτε με κάποιο θέμα.

2. Βάζετε τον αντίστοιχο τίτλο.

3. Ανοίγοντας το άλμπουμ αυτό, πάνω-πάνω θα υπάρχει γραμμένο το "Διαβάστε τους όρους του διαγωνισμού portfolio και αν το επιθυμείτε υποβάλλετε αυτό το album στο διαγωνισμό portfolio".

4. Κάνοντας κλικ στη μπλέ πρόταση (παραπομπή) εμφανίζεται αυτόματα έτοιμο το post για τον διαγωνισμό που εμπεριέχει και τις φωτογραφίες.

5. Εκεί, μετά το αρχικό κειμενάκι και πριν τις φωτογραφίες συμπληρώστε τον επεξηγηματικό υπότιτλο που ζητείται (πχ το άλμπουμ περιλαμβάνει φωτογραφίες της καθημερινότητας στην αυλή του σπιτιού μου) και μετά πατήστε αποστολή.

6. Θα εμφανιστεί έτσι η συμμετοχή σας μαζί με τις φωτογραφίες στο thread του διαγωνισμού. Οι φωτογραφίες αυτές δεν μπορούν να αλλάξουν. Έτσι εάν κάνετε κάποιες αλλαγές φωτογραφιών στο άλμπουμ στη γκαλερί σας θα πρέπει υποχρεωτικά να διαγράψετε τη συμμετοχή σας και να τη στείλετε εκ νέου, ώστε να εμφανιστούν οι νέες φωτογραφίες.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Το thread αυτό αφορά αποκλειστικά τη δημοσίευση των συμμετοχών του διαγωνισμού και γι' αυτόν το λόγο:

* Μη γράφετε μηνύματα εδώ (θα διαγράφονται). Για οποιαδήποτε πληροφορία, απορία  κλπ απευθυνθείται στο thread των όρων συμμετοχής.

* Μην αξιολογείτε και μη σχολιάζετε τις συμμετοχές!
« Τελευταία τροποποίηση: 23 Νοέμβριος 2008, 20:23:36 από Novus G.D. » Καταγράφηκε

ΕΛΣΑ
*
Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα

Η ζωη μου κυκλους κανει!

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #1 στις: 13 Νοέμβριος 2008, 00:38:31 »

Υποβάλλω το άλμπουμ μου με τίτλο Ναταλια. Ακολουθούν οι φωτογραφίες του άλμπουμ...   

Καταγράφηκε

Η ζωη μου κυκλους κανει !
Αξιολόγηση μηνύματος (-1):
koursaros7
*
Αποσυνδεδεμένος

Είναι τιμή μου να αποτελώ μέλος του DPGR

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #2 στις: 14 Νοέμβριος 2008, 00:27:57 »

Υποβάλλω το άλμπουμ μου με τίτλο ταξίδι στην Ανατολή. Ακολουθούν οι φωτογραφίες του άλμπουμ...   

Οι φωτογραφίες αποτελούν μία γλυκιά ανάμνηση απο μία πρόσφατη επίσκεψή μου στην αγαπημένη μου Κωνσταντινούπολη, οι άνθρωποι, οι εικόνες και το σκηνικό της συνθέτουν μία πολύχρωμη ατμόσφαιρα που όμοιά της δεν έχω συναντήσει,
Ένα συνονθύλευμα απο χρώματα που με γεμίζει χαρά αλλά ταυτόχρονα νοσταλγία.
« Τελευταία τροποποίηση: 14 Νοέμβριος 2008, 09:14:16 από koursaros7 » Καταγράφηκε
Lenswide
Επίτιμο μέλος
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #3 στις: 14 Νοέμβριος 2008, 11:48:54 »

Υποβάλλω το άλμπουμ μου με τίτλο RITES. Ακολουθούν οι φωτογραφίες του άλμπουμ...   

Το θέμα είναι εμπνευσμένο από το ομότιτλο μουσικό κομμάτι του Jan Garbarek.Δημιουργήθηκε τον Μάιο του 2007 σε τρεις εξορμήσεις.
Καταγράφηκε

kyramas
Αποσυνδεδεμένος

I can see you !

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #4 στις: 14 Νοέμβριος 2008, 12:19:21 »

Υποβάλλω το άλμπουμ μου με τίτλο Dubai. Ακολουθούν οι φωτογραφίες του άλμπουμ...   

Μια μικρή περιήγηση στο Dubai, την πόλη των αντιθέσεων, του άπειρου πλούτου, όπου τα χρήματα ξοδεύονται με άκρατη ματαιοδοξία και της φτώχιας όπου εργάτες δουλεύουνε όλη τη μέρα για ένα πιάτο φαί.
Όμως παρόλα αυτά μόλις ο Ιμάμης βγεί στο τζαμί, όλοι προσκυνάνε κατά τη μεριά της Μέκκα...
Καταγράφηκε

A Diary of Kyramas :: Flickr ::
Pentax K-7 - DA 18-55 WR - SMC-FA 50 F/1.4 - SMC-FA 35 F/2 -  SMC-DA 50-200 -- SIGMA AF 17-70 DC MACRO
mitsosmt01
Επισκέπτης
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #5 στις: 14 Νοέμβριος 2008, 18:16:42 »

Υποβάλλω το άλμπουμ μου με τίτλο εμψυχα+ενα. Ακολουθούν οι φωτογραφίες του άλμπουμ... 

ανθρωπινες στιγμες

« Τελευταία τροποποίηση: 15 Νοέμβριος 2008, 22:37:52 από mitsosmt01 » Καταγράφηκε
Nikos Koravos
**
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #6 στις: 15 Νοέμβριος 2008, 09:05:43 »

Υποβάλλω το άλμπουμ μου με τίτλο Μικρόκοσμος. Ακολουθούν οι φωτογραφίες του άλμπουμ...   

Μια συλλογή από αγαπημένες macro φωτογραφίες
« Τελευταία τροποποίηση: 24 Νοέμβριος 2008, 13:06:22 από Nikos Koravos » Καταγράφηκε

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς κι' ας κοιτάξουμε λίγο και τον ευατό μας... (Αρκάς)
Νίκος Σκουτέρης
*
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #7 στις: 16 Νοέμβριος 2008, 16:06:27 »

Υποβάλλω το άλμπουμ μου με τίτλο Χρώματα. Ακολουθούν οι φωτογραφίες του άλμπουμ...   

Καταγράφηκε
cristo
Αποκλεισμένο μέλος
**
Αποσυνδεδεμένος

H ΄ΩΡΙΜΗ ΜΑΤΙΑ.....

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #8 στις: 16 Νοέμβριος 2008, 18:00:19 »

Υποβάλλω το άλμπουμ μου με τίτλο Δ Ε Ι Λ Ι Ν Α .. Ακολουθούν οι φωτογραφίες του άλμπουμ...   

Καταγράφηκε

Zωη με ΧΡΩΜΑ και ΑΝΤΙΘΕΣΕΙΣ ...
Samorc
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #9 στις: 16 Νοέμβριος 2008, 22:46:32 »

Υποβάλλω το άλμπουμ μου με τίτλο Καλαμίτσια Νάξου. Ακολουθούν οι φωτογραφίες του άλμπουμ...    φωτογραφίες απο εγκαταλελειμένα κτίσματα στην περιοχή καλαμίτσια στη νάξο

Καταγράφηκε
Spyros P.
*
Αποσυνδεδεμένος

Είναι τιμή μου να αποτελώ μέλος του DPGR

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #10 στις: 18 Νοέμβριος 2008, 02:16:42 »

Υποβάλλω το άλμπουμ μου με τίτλο In Europa.

In Europa

Οι φωτογραφίες δρόμου που ακολουθούν, αποτελούν μέρος ενός πρότζεκτ που ονομάζεται In Europa.
Το εν λόγω πρότζεκτ ξεκίνησε έξι χρόνια πριν από το Βέλγιο και με το πέρασμα του χρόνου έχει καλύψει με τη φωτογραφική μου μέθοδο δεκατέσσερις χώρες. Είναι εικόνες περιπλάνησης στην ευρωπαϊκή ήπειρο, από τον μελαγχολικό Βορρά ώς τον ηλιόλουστο Νότο. Οι φωτογραφίες αναδεικνύουν μικρές λεπτομέρειες, ομοιότητες μα κι ανυπέρβλητες διαφορές των ευρωπαϊκών πόλεων. Συνθέτουν το χρονικό μιας αισθαντικής χωρογραφίας ενός σύγχρονου Έλληνα φωτογράφου, στον οικείο μα και ξένο ευρωπαϊκό χώρο. Χαρίζοντας εν τέλει μια ατμοσφαιρική ευρωπαϊκή ιστορία δρόμου.

Ακολουθούν οι φωτογραφίες του άλμπουμ...   

Καταγράφηκε
JohnVellis
*
Αποσυνδεδεμένος

Kαλημέρα, Καλησπέρα, Καληνύχτα

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #11 στις: 19 Νοέμβριος 2008, 10:02:33 »

Υποβάλλω το άλμπουμ μου με τίτλο "ΤΟ ΔΙΑΜΑΝΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΗΤΟΣ"
Οι φωτογραφίες μου. Ακολουθούν οι φωτογραφίες του άλμπουμ...   

«ΤΟ ΔΙΑΜΑΝΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΗΤΟΣ
ή ολόκληρος ο Μποστ σε μία ώρα»
Θεατρικό έργο.Πρόβες.

"Μικρό το γύρισμα/ μικρή η μουσική/ ζωή, ταινία, δρόμος/ ιππόδρομος και φτώχεια, μαζί/ φτωχοί, τώρα περισσότερο/ σκλάβοι σε λάθη, περιθώριο/ εγχώριο λάθος/ και πάθος και απαλλαγή/ από την εποχή, ποιο πριν μέχρι και αύριο.../ παγιδευτήκαμε/ συγχρονιστήκαμε σε λάθος δρόμο/ εξοντωθήκαμε.../έρχονται οι επόμενοι."

I.B.

* Oι φωτογραφίες δεν δέχθηκαν καμία παρέμβαση. Είναι το πρωτογενές υλικό της φωτογράφησης. Και κινήθηκαν στο πνεύμα του θεατρικού έργου.
« Τελευταία τροποποίηση: 23 Νοέμβριος 2008, 11:03:10 από JohnVellis » Καταγράφηκε
danichro
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #12 στις: 19 Νοέμβριος 2008, 18:09:14 »

Υποβάλλω το άλμπουμ μου με τίτλο Hell Hotel - Portfolio. Ακολουθούν οι φωτογραφίες του άλμπουμ απο πρόσφατη εξόρμηση στο εγκαταλελειμένο ξενοδοχέιο του ΕΟΤ στην Πάρνηθα.

Καταγράφηκε

Nikon D7000 , Nikkor 18-200 VR , Nikkor 35 1.8G        http://www.flickr.com/photos/80708573@N00/
http://www.blurb.com/bookstore/detail/512393
stavrosstam
Επίτιμο μέλος
Αποσυνδεδεμένος

μαθαίνω να βλέπω...

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #13 στις: 20 Νοέμβριος 2008, 23:35:18 »

Υποβάλλω το άλμπουμ μου με τίτλο στο πανηγύρι.

Στις 11 του φετινού Σεπτέμβρη βρέθηκα στη Σκοτούσσα Σερρών, στο παραδοσιακό της πανηγύρι. Ανάμεσα σε πάγκους με ποικίλη πραμάτεια, κάτω από ήχους διονυσιακούς ζουρνάδων και νταουλιών, κάτω από τις επευφημίες θεατών που παρακολουθούσαν τους αγώνες πάλης, σε ένα χώρο με διάχυτη τη μυρουδιά της τσίκνας στον αέρα, εκτυλίσσονταν παράλληλα μικρές ανθρώπινες ιστορίες. Αυτές θέλησα να καταγράψω με το φακό μου.

Ακολουθούν οι φωτογραφίες του άλμπουμ...   

Καταγράφηκε

gdkp
**
Αποσυνδεδεμένος

ΧΑΛΑΡΑ!!!

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #14 στις: 21 Νοέμβριος 2008, 12:26:30 »

Υποβάλλω το άλμπουμ μου με τίτλο Παράθιν΄αλός. Ακολουθούν οι φωτογραφίες του άλμπουμ...  Οι φωτογραφίες του άλμπουμ είναι στιγμές καθημερινές δίπλα στην θάλασσα, στιγμές επαφής με ένα χώρο που αγαπάω.

Καταγράφηκε

Σελίδες: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 |   Πάνω
Μεταπήδηση σε: