Εγγραφή | Χάσατε τον κωδικό;

Forum
Κάτω

* Πληροφορίες χρήστη Αρχική | Ημερολόγιο | Σύνδεση | Εγγραφή
03 Σεπτέμβριος 2014, 03:06:52

+  DPGR Virtual Community  
| | | | |-Διαγωνισμοί DPGR (Συντονιστές: Dr_Michael, noe)

Σελίδες: 1 2 3 4 [5] |   Κάτω
Αποστολέας
Θέμα: Διαγωνισμός: «Παράθυρο με θέα»  (Αναγνώστηκε 24370 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
soler
Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Ανδρας

Νέος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #60 στις: 17 Οκτώβριος 2007, 14:34:05 »

Καλημέρα.

Σαν κλασικός έλληνας της τελευταίας στιγμής έστειλα και εγώ χθες το πρωί τη φωτογραφία μου.

Απ' ότι βλέπω ο διαγωνισμός πέρασε στην επόμενη φάση όπου οι κριτές βαθμολογούν.

Όμως, δε βλέπω τη φωτογραφία μου στη κεντρική των διαγωνισμών αλλά ούτε μου έχει έρθει κάποιο e-mail που να ενημερώνει ότι είναι εκτός θέματος.

Μήπως η έγκριση δεν τελειώνει μαζί με την πρώτη φάση του διαγωνισμού και υπάρχουν ακόμα φωτογραφίες οι οποίες περιμένουν την έγκριση της επιτροπής?

Ευχαριστώ.

Παναγιώτης.

Θα μπορούσε κάποιος να λύσει και τη δική μου απορία βρε παιδιά?

Ισχύει αυτό που λέω? Υπάρχουν δηλαδή - ακόμα και αν ο διαγωνισμός πέρασε στην επόμενη φάση - και άλλες φωτογραφίες που δεν έχουν περάσει τη διαδικασία έγκρισης?
Καταγράφηκε
argi35
Επίτιμο μέλος
Αποσυνδεδεμένος

Είναι τιμή μου να αποτελώ μέλος του DPGR

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #61 στις: 17 Οκτώβριος 2007, 14:39:16 »

Καλημέρα.

Σαν κλασικός έλληνας της τελευταίας στιγμής έστειλα και εγώ χθες το πρωί τη φωτογραφία μου.

Απ' ότι βλέπω ο διαγωνισμός πέρασε στην επόμενη φάση όπου οι κριτές βαθμολογούν.

Όμως, δε βλέπω τη φωτογραφία μου στη κεντρική των διαγωνισμών αλλά ούτε μου έχει έρθει κάποιο e-mail που να ενημερώνει ότι είναι εκτός θέματος.

Μήπως η έγκριση δεν τελειώνει μαζί με την πρώτη φάση του διαγωνισμού και υπάρχουν ακόμα φωτογραφίες οι οποίες περιμένουν την έγκριση της επιτροπής?

Ευχαριστώ.

Παναγιώτης.

Θα μπορούσε κάποιος να λύσει και τη δική μου απορία βρε παιδιά?

Ισχύει αυτό που λέω? Υπάρχουν δηλαδή - ακόμα και αν ο διαγωνισμός πέρασε στην επόμενη φάση - και άλλες φωτογραφίες που δεν έχουν περάσει τη διαδικασία έγκρισης?

τώρα δεν υπάρχει καμιά φώτο προς έγκριση , η δική σου αν απορρίφθηκε πρέπει να  σου ήρθε mail
Καταγράφηκε

soler
Αποσυνδεδεμένος

Νέος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #62 στις: 17 Οκτώβριος 2007, 14:44:13 »

Δυστυχώς δε μου έχει έρθει κανένα e-mail.

Ο λογαριασμός μου (e-mail) δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα αφού λαμβάνω καθημερινά e-mails από το dpgr για p.m.s και νέες απαντήσεις σε θέματα.

Δεν καταλαβαίνω :/
Καταγράφηκε
Barba-Giannis
Επίτιμο μέλος
Αποσυνδεδεμένος

Θα ήταν ντροπή μου να μην αποτελώ μέλος του DPGR

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #63 στις: 17 Οκτώβριος 2007, 14:56:13 »

Υπάρχουν δηλαδή - ακόμα και αν ο διαγωνισμός πέρασε στην επόμενη φάση - και άλλες φωτογραφίες που δεν έχουν περάσει τη διαδικασία έγκρισης?

Από το διπλανό θέμα:
Να συμπληρώσω εδώ ότι άσχετα με την όποια καθυστέρηση των εγκρίσεων, η υποβολή των συμμετοχών θα σταματάει τα μεσάνυχτα της προβλεπόμενης ημερομηνίας, ο διαγωνισμός θα κλειδώνεται και η επιτροπή θα εγκρίνει ή θα απορρίπτει τις ήδη υποβληθείσες φωτογραφίες μετά τη λήξη του. Εάν λοιπόν κάποια συμμετοχή απορριφθεί τότε, δεν θα έχουμε ευκαιρία να την αλλάξουμε. Οπότε για να εκμεταλλευτούμε καλύτερα αυτή τη δυνατότητα καλό είναι να μην εξαντλούμε όλα τα χρονικά περιθώρια του διαγωνισμού Smiley

Πιθανόν να το επαναδιατυπώσω κάπως καλύτερα, όμως νομίζω απαντάει στην απορία σου. Στην οποία απάντησα και πιο πριν σε αυτήν εδώ τη συζήτηση, για την ακρίβεια τρία μηνύματα πιο πάνω από την ερώτησή σου Smiley Τώρα γιατί δεν σου ήρθε το email δεν μπορώ να ξέρω, όμως κάπου το είχαμε προβλέψει και αυτό Roll Eyes Wink

ΥΓ: Μπορεί παρακαλώ κάποιος να μου υποδείξει άλλους διαγωνισμούς που να το κουβεντιάζουνε τόσο το θέμα?

Καταγράφηκε

H ΔΕΗ σάς εύχεται καλές διακοπές...!

«...Ισως ακούγεται ως αφορισμός, και όμως: Μπροστά σε τόση γνώση χάθηκε η έμπνευση. Ενώ η γνώση είναι απολύτως απαραίτητη, συγχρόνως, όσα περισσότερα μαθαίνουμε, τόσο ελέγχουμε και δαμάζουμε τη φαντασία μας.» Χριστίνα Kallas-Καλογεροπούλου.

«Από τη στιγμή που βρεθείς στον σωστό δρόμο και προχωρήσεις, θα συνειδητοποιήσεις ότι θα μαθαίνεις σ΄όλη σου τη ζωή. Όσον αφορά αυτό δεν υπάρχει τέλος. Τη στιγμή που ένας (καλλιτέχνης) πιστέψει ότι τα ξέρει όλα, πρέπει να σταματήσει να δουλεύει, γιατί από εκείνη τη στιγμή θα αρχίσει να επαναλαμβάνεται.» Frank Daniel.
soler
Αποσυνδεδεμένος

Νέος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #64 στις: 17 Οκτώβριος 2007, 15:05:40 »

Μπάρμπα μου εντάξει, σε ευχαριστώ.

Να φανταστείς ότι έχω διαβάσει από την αρχή και τα δύο θέματα στα οποία με παραπέμπεις όμως δεν το πρόσεξα  χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο.

Το κακό είναι ότι εάν μου ερχόταν το e-mail θα είχα τη δυνατότητα να αλλάξω τη συμμετοχή μου αφού αυτή κρίθηκε εκτός θέματος.
Εάν απεστάλη και δεν το έλαβα (σχετικά απίθανό ειδικά όταν μιλάμε για hotmail), εντάξει. Εάν δεν απεστάλη όμως, νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα.

Τέλος πάντων, δεν πειράζει. Όπως είπες και εσύ, σε 15 μέρες έρχεται ο επόμενος.
« Τελευταία τροποποίηση: 17 Οκτώβριος 2007, 15:07:16 από soler » Καταγράφηκε
phan
*
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #65 στις: 18 Οκτώβριος 2007, 23:03:31 »

ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΕΛΟΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΦΩΤΟΓΡΦΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΑΝ ΜΕΛΟΣ.  ΜΟΥ ΕΣΤΑΛΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ Η ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΑΒΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!  thumbs up
Καταγράφηκε
Lenazagor
Επίτιμο μέλος
Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα

Born to be...myself!

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #66 στις: 19 Οκτώβριος 2007, 10:56:02 »

ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΕΛΟΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΦΩΤΟΓΡΦΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΑΝ ΜΕΛΟΣ.  ΜΟΥ ΕΣΤΑΛΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ Η ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΑΒΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!  thumbs up

phan καλώς ήρθες   Smiley
Καταρχήν δεν βλέπω τον λόγο να παραθέτεις το ίδιο σου το μήνυμα αφού υπήρχε ακριβώς παραπάνω και δεν είχες τιποτα καινούριο να προσθέσεις ή να διορθώσεις. Με λίγη υπομονή θα λάβεις την απάντηση που περιμένεις .  Wink
Επίσης θα σε παρακαλούσα να γράφεις με πεζούς και όχι με κεφαλαίους χαρακτήρες.

Ευχαριστώ
Καταγράφηκε

Το δωμάτιο φωτίζω με κεριά, μοιάζουν αλλόκοτα τα σχήματα στον τοίχο,
τόσες σκιές και γω ακόμη μια σκιά, που δεν κατάφερα ποτέ μου να γνωρίσω.
"Λένα"
http://lenazagor.gr                  Οι φωτογραφίες μου
phan
*
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #67 στις: 19 Οκτώβριος 2007, 13:57:33 »

phan καλώς ήρθες   Smiley
Καταρχήν δεν βλέπω τον λόγο να παραθέτεις το ίδιο σου το μήνυμα αφού υπήρχε ακριβώς παραπάνω και δεν είχες τιποτα καινούριο να προσθέσεις ή να διορθώσεις. Με λίγη υπομονή θα λάβεις την απάντηση που περιμένεις .  Wink
Επίσης θα σε παρακαλούσα να γράφεις με πεζούς και όχι με κεφαλαίους χαρακτήρες.

Ευχαριστώ
ευχαριστω πολυ για την απαντηση,
Καταγράφηκε
Barba-Giannis
Επίτιμο μέλος
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #68 στις: 19 Οκτώβριος 2007, 14:28:05 »

Καλημέρα. Πρώτα ήθελα να μας δώσεις κάποιες επί πλέον πληροφορίες: πότε έστειλες την φωτογραφία σου και εάν υπάρχει σε όσες έχουν γίνει δεκτές. Ύστερα να διαβάσεις το θέμα μας με για το καινούργιο τρόπο υποβολής των φωτογραφιών και κυρίως αυτό το μήνυμα που αναφέρεται στις ειδοποιήσεις email. Καταλαβαίνεις ότι εάν έχει συμβεί οτιδήποτε, το Ίντερνετ είναι μεγάλο, αυτή τη στιγμή δεν μπορούμε να βοηθήσουμε. Εάν μας το έλεγες πριν την λήξη θα διορθώναμε το πρόβλημά σου.

Επαναλαμβάνω πάντως, λίγη υπομονή, σύντομα έρχεται νέος διαγωνισμός.
Καταγράφηκε

«...Ισως ακούγεται ως αφορισμός, και όμως: Μπροστά σε τόση γνώση χάθηκε η έμπνευση. Ενώ η γνώση είναι απολύτως απαραίτητη, συγχρόνως, όσα περισσότερα μαθαίνουμε, τόσο ελέγχουμε και δαμάζουμε τη φαντασία μας.» Χριστίνα Kallas-Καλογεροπούλου.

«Από τη στιγμή που βρεθείς στον σωστό δρόμο και προχωρήσεις, θα συνειδητοποιήσεις ότι θα μαθαίνεις σ΄όλη σου τη ζωή. Όσον αφορά αυτό δεν υπάρχει τέλος. Τη στιγμή που ένας (καλλιτέχνης) πιστέψει ότι τα ξέρει όλα, πρέπει να σταματήσει να δουλεύει, γιατί από εκείνη τη στιγμή θα αρχίσει να επαναλαμβάνεται.» Frank Daniel.
phan
*
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #69 στις: 19 Οκτώβριος 2007, 14:39:37 »

SmileyΚαλημέρα! Εστειλα την φωτογρφία στις 12/10/07! Δέν υπάρχει σε οσες εχουν εγκριθεί ! Σας έγραψα επειδή δέν πήρα ούτε μηνυμα αρνητικό και πολυ φοβάμαι μήπως δέν έκανα κάτι σωστό στήν αποστολή της σθμμετοχής! Δέν σας έγραψα πιό νωρίς επειδη περίμενα μέχρι τη λήξη! Δεν υπάρχει πρόβλημα στον επόμενο διαγωνισμό θα ξαναπροσπαθήσω. Ευχαριστώ!
Καταγράφηκε
GeorgeFocus
Επίτιμο μέλος
Αποσυνδεδεμένος

(OLYMPUS:C5050Z,IR-500,E-500)-(Nikon:D40, D5200)

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #70 στις: 22 Οκτώβριος 2007, 01:28:20 »

Μια απορία για την κριτική επιτροπή...
Πια ήταν τα κριτήρια που η μια από τις κάτωθι φωτογραφίες εγκρίθηκε να συμμετέχει στον διαγωνισμό και η άλλη όχι...

Όχι μόνο δεν πήρα απάντηση από την κριτική επιτροπή για το παραπάνω θέμα αλλά τα παράδοξα συνεχίστηκαν με μια ακόμα απόρριψη φωτογραφίας μου... οπότε ξανακάνω την ίδια ερώτηση....

(Απάντηση με Π.Μ. έχω από ένα μέλος της κριτικής επιτροπής αλλά δεν το δημοσιεύω χωρίς την άδειά του)

forum code:
* f2-1.jpg (93.52 KB, 478x702 - εμφανίστηκε 278 φορές.)

forum code:

* P7199133-1.jpg (98.17 KB, 900x600 - εμφανίστηκε 271 φορές.)
« Τελευταία τροποποίηση: 22 Οκτώβριος 2007, 01:35:26 από GeorgeFocus » Καταγράφηκε

Γίνε μέλος της ομάδας μας

Modelteam Photo Gallery                       Άμα θέλω, έχω θέληση... Αλλά δεν θέλω!!!  Αρκάς
H γκαλερί μου στο DPGR
MIX@LHS
*
Αποσυνδεδεμένος

Όλα κάποτε αλλάζουν

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #71 στις: 30 Οκτώβριος 2007, 02:02:55 »

Το ξέρω ότι είμαι εκτός χρόνου και ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη. Δε θέλω να πάρω μέρος στο διαγωνισμό, απλά να μου πείτε τη γνώμη σας για τη φωτό

Καταγράφηκε

Από την Chronos 3110 στην HP945 από εκεί στην Sony R1 μετά στην Olympus E330 και τώρα πλέον στην Canon 40D
Barba-Giannis
Επίτιμο μέλος
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #72 στις: 30 Οκτώβριος 2007, 03:01:08 »

Καλύτερα να ζητήσεις γνώμες σε έναν πιο κατάλληλο τόπο:

http://www.dpgr.gr/forum/index.php?topic=3921.0

Smiley
Καταγράφηκε

fractalbit
Διαχειριστής
Αποσυνδεδεμένος

...bug-hunting in process...

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #73 στις: 31 Οκτώβριος 2007, 20:40:07 »

Άλλος ένας διαγωνισμός του DPGR έλαβε τέλος σήμερα. Από τις 152 συνολικά συμμετοχές στο διαγωνισμό με θέμα «Παράθυρο με θέα», η συμμετοχή του milyb επιλέχτηκε από τους κριτές του διαγωνισμού ως η καλύτερη, με βαθμολογία 60.12/100.

::
::
milyb ()
HFAISTIO ()
vasilikos ()

Τα αποτελέσματα παρουσιάζονται ταξινομημένα βαθμολογικά, και όλες οι συμμετοχές μπορούν να σχολιασθούν ελεύθερα από τα μέλη.

Συγχαρητήρια τόσο στους νικητές όσο και στους συμμετέχοντες που αν και δεν βραβεύτηκαν, η χαρά της συμμετοχής τους, ο ευγενής συναγωνισμός με τους υπόλοιπους, και η εμπειρία που αποκτούν είναι εξίσου σημαντικά στοιχεία.  Smiley

Παρακαλούνται οι τρεις πρώτοι νικητές να έλθουν σε επαφή με τον Dr_Michael για πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο παραλαβής των δώρων τους. Συγχαρητήρια!
Θα ήθελα τέλος να ευχαριστήσω τους κριτές για το έργο τους αλλά και τους χορηγούς για τις προσφορές τους.
Καταγράφηκε

GreecePhotoGuide.com - Οι καλύτερες φωτογραφίες απ' όλη την Ελλάδα!
κεραμικά

fractalbit.gr

Τίποτα δεν χτίζει την αυτοεκτίμηση και την αυτοπεποίθηση όσο η επίτευξη.
Αξιολόγηση μηνύματος (1):
Σελίδες: 1 2 3 4 [5] |   Πάνω
Μεταπήδηση σε: