Εγγραφή | Χάσατε τον κωδικό;

Forum
Κάτω

* Πληροφορίες χρήστη Αρχική | Ημερολόγιο | Σύνδεση | Εγγραφή
21 Απρίλιος 2014, 15:18:08

+  DPGR Virtual Community  

Σελίδες: 1 ... 359 360 361 362 363 [364] 365 366 367 368 369 ... 450 |   Κάτω
Αποστολέας
Θέμα: Έγχρωμη Καλλιτεχνική Φωτογραφία  (Αναγνώστηκε 586768 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
mitsos1
Συνδρομητής
Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Ανδρας

dimitris apostolos

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #5445 στις: 11 Μάρτιος 2012, 19:43:57 »

Αφηστε την ρε παιδια την ερμη την καρεκλα που την πιασατε ο ενας με κανονες και ο αλλος με τον χαρακα.
Την ειδα καπου παρατημενη,την εβγαλα,και αυτο ειναι ολο.
Σας αρεσε;χαιρομαι.Δε σας αρεσε;Το σεβομαι.
Δεν ειναι τιποτα παραπανω απο μια καρεκλα σε ενα τραπεζι..καμια κρυφη εννοια δια της γεωμετριας της.
υπαρχουν 3 τινα.
το ενα ειναι να ονομαστει η στηλη ''φωτογραφια προς επιδειξη'' (μονο) και να  προσπερνουμε γενικως.
το δευτερο να ονομαστει η στηλη ''φωτογραφια προς επιδειξη και αυτοκριτικη'' και οι υποιλοιποι να βαζουμε δαχτυλακια ειτε πανω ειτε κατω.
το τριτο ειναι να παραμεινει οπως ειναι και να διαλεγει ο αναρτων σχόλια χωρις να τα κριτικαρει.

δεν ξερω τι θα απογινει στο τελος, αλλά βλεποντας οτι θα προτιμουσες το δευτερο  Smiley θα σου πω μονο, οτι η φωτογραφια σου μ αρεσει.
« Τελευταία τροποποίηση: 11 Μάρτιος 2012, 19:48:49 από mitsos1 » Καταγράφηκε

MiltosPhys
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #5446 στις: 11 Μάρτιος 2012, 20:06:39 »

καημένη καρέκλα...
Καταγράφηκε

Perfection is achieved not when there is nothing more to add
but rather when there is nothing left to take away.
-Antoine de Saint-Exupéry
Vonzip
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #5447 στις: 11 Μάρτιος 2012, 20:40:46 »

Αφηστε την ρε παιδια την ερμη την καρεκλα που την πιασατε ο ενας με κανονες και ο αλλος με τον χαρακα.
Δεν ειναι τιποτα παραπανω απο μια καρεκλα σε ενα τραπεζι..καμια κρυφη εννοια δια της γεωμετριας της.
υπαρχουν 3 τινα.
το ενα ειναι να ονομαστει η στηλη ''φωτογραφια προς επιδειξη'' (μονο) και να  προσπερνουμε γενικως.
το δευτερο να ονομαστει η στηλη ''φωτογραφια προς επιδειξη και αυτοκριτικη'' και οι υποιλοιποι να βαζουμε δαχτυλακια ειτε πανω ειτε κατω.
το τριτο ειναι να παραμεινει οπως ειναι και να διαλεγει ο αναρτων σχόλια χωρις να τα κριτικαρει.

δεν ξερω τι θα απογινει στο τελος, αλλά βλεποντας οτι θα προτιμουσες το δευτερο  Smiley θα σου πω μονο, οτι η φωτογραφια σου μ αρεσει.

Mητσο οχι δε προτιμαω το 2ο.Προτιμαω να μεινει η στηλη ως εχει δηλαδη "Εγχρωμη Καλλιτεχνικη Φωτογραφια προς επιδειξη και κριτικη"
Η αυτοκριτικη ειναι κατι που κανω μονος μου και οχι δημοσια.(οπως αλλωστε ειναι και το σωστο).
Η αντιδραση μου ηταν για τα σχολια τυπου "το διαστημα των εντος εκτος και επι τα αυτα ειναι μικροτερο του ημιτονου της υποτινουσας".Δηλαδη με λιγα λογια κοροιδευομαστε εδω μεσα απλα άμα γινεται πλαγιως περναει απαρατηρητο ενω αν γινεται ευθεως τρως αρνητικη.(*με συγχωρεις λοιπον stsk που απαντησα στη βλακεια με βλακεια)

Δεν εχω κανενα προβλημα με καμια κριτικη και το εχω αποδειξει τοσα χρονια στο dpgr.Μαλιστα ειμαι υπερμαχος του να γινεται σκληρη κριτικη και οχι χαδακια και φιλοφρονησεις οπως συνηθιζεται.

Η σωστη κριτικη ομως προυθετει καποια πραγματα για εμενα.
1.ειναι προσωπικη αποψη (σχεδον παντα)
2.Γινεται με τροπο κατανοητο προς τον φωτογραφο και δε του αναλυεις το καρμα και το σημειο G παραλληλα,ετσι κουβεντα να γινεται..
3.Γινεται σε φωτογραφιες που πραγματικα αξιζουν 2 λογια παραπανω απο το "Για μενα δε λειτουργει" ή ένα απλό "όχι".

και το προηγουμενο μου σχολιο κολλαει ακριβως σε αυτο το σημειο.Οτι η φωτογραφια δεν αξιζε κατι παραπανω απο ενα απλο "Οχι" ή "Ναι" την ωρα που 2 ποστ πιο πριν ανεβασα 11 φωτογραφιες στο ιδιο νημα.Προς τι λοιπον αυτη η φαγωμαρα για την καρεκλα;

Φιλικα  χαιρετάω
« Τελευταία τροποποίηση: 11 Μάρτιος 2012, 20:49:29 από Vonzip » Καταγράφηκε

Έζησα κοντά στους ζωντανούς ανθρώπους
κι αγάπησα τους ζωντανούς ανθρώπους
όμως η καρδιά μου ήταν πιο κοντά
στους άγριους άρρωστους με τα φτερά
στους μεγάλους απεριόριστους τρελούς
κι ακόμα στους θαυμάσια πεθαμένους.

Vaggelis Xaf
no
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #5448 στις: 11 Μάρτιος 2012, 21:05:56 »

υπαρχουν 3 τινα.

Mητσο οχι δε προτιμαω το 2ο.Προτιμαω να μεινει η στηλη ως εχει δηλαδη "Εγχρωμη Καλλιτεχνικη Φωτογραφια προς επιδειξη και κριτικη"
Η αυτοκριτικη ειναι κατι που κανω μονος μου και οχι δημοσια.(οπως αλλωστε ειναι και το σωστο).
Η αντιδραση μου ηταν για τα σχολια τυπου "το διαστημα των εντος εκτος και επι τα αυτα ειναι μικροτερο του ημιτονου της υποτινουσας".Δηλαδη με λιγα λογια κοροιδευομαστε εδω μεσα απλα άμα γινεται πλαγιως περναει απαρατηρητο ενω αν γινεται ευθεως τρως αρνητικη.(*με συγχωρεις λοιπον stsk που απαντησα στη βλακεια με βλακεια)

Δεν εχω κανενα προβλημα με καμια κριτικη και το εχω αποδειξει τοσα χρονια στο dpgr.Μαλιστα ειμαι υπερμαχος του να γινεται σκληρη κριτικη και οχι χαδακια και φιλοφρονησεις οπως συνηθιζεται.

Η σωστη κριτικη ομως προυθετει καποια πραγματα για εμενα.
1.ειναι προσωπικη αποψη (σχεδον παντα)
2.Γινεται με τροπο κατανοητο προς τον φωτογραφο και δε του αναλυεις το καρμα και το σημειο G παραλληλα,ετσι κουβεντα να γινεται..
3.Γινεται σε φωτογραφιες που πραγματικα αξιζουν 2 λογια παραπανω απο το "Για μενα δε λειτουργει" ή ένα απλό "όχι".

και το προηγουμενο μου σχολιο κολλαει ακριβως σε αυτο το σημειο.Οτι η φωτογραφια δεν αξιζε κατι παραπανω απο ενα απλο "Οχι" ή "Ναι" την ωρα που 2 ποστ πιο πριν ανεβασα 11 φωτογραφιες στο ιδιο νημα.Προς τι λοιπον αυτη η φαγωμαρα για την καρεκλα;

Φιλικα  χαιρετάω

μεγαλε αν νομιζεις οτι ηταν βλακεια το σχολιο μου δικαιωμα σου αλλα εινια τουλαχιστον ακομψο να μου το λες ετσι για να μην μπω κατι αλλο και οι συγκαλυμμενες ειρωνειες εκει που σε παιρνει ( εξου και η αρνητικη για να μη σου τα πω αλλιως και δεν αξιζει ) δλδ δεν σεβαστηκες ουτε το οτι εστω ασχοληθηκα με την φωτογραφια σου και προσπαθησα να τεκμηριωσω μια αποψη. λυπαμαι

κουβεντα να γινεται ε ; απιστευτο..τελικα αυτη η ομογενοποιηση τι προσφερει αραγε
« Τελευταία τροποποίηση: 11 Μάρτιος 2012, 21:08:05 από stsk » Καταγράφηκε
Vonzip
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #5449 στις: 11 Μάρτιος 2012, 21:32:39 »

Ποια άποψη τεκμηριωσες φιλε μου;
Οτι "υπαρχει θεμα με τα μετρηματα των αποστασεων και τις θεσεις των γραμμων οπως ας πουμε τα τμημματα ενθεν και ενθεν του "καθισματος" και η βαση εκιννησης της καθετης αλληλοτομιας" και αμέσως καταλήγεις στο συμπέρασμα.."δηλαδη αμηχανο τελικο αποτελεσμα";
Δηλαδη τι θεμα υπαρχει με τα μετρηματα;Πως θα επρεπε να ειναι τα μετρηματα;
Και γιατι να κρινεις μια φωτογραφια απο τα μετρηματα;
Οσες φορες και να το διαβασω δε μπορω να βρω το "φωτογραφικο σχολιο".
Λυπάμαι.

χαιρετάω
« Τελευταία τροποποίηση: 11 Μάρτιος 2012, 21:36:59 από Vonzip » Καταγράφηκε

Vaggelis Xaf
JA
Αποσυνδεδεμένος

Είναι τιμή μου να αποτελώ μέλος του DPGR

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #5450 στις: 11 Μάρτιος 2012, 21:35:47 »

Καλα ειστε σοβαροι; χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο  Πολυ ευθηκτοι εχουμε γινει ολοι, λιγη ψηχραιμια δεν βλαπτει.
Καταγράφηκε

apokyr
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #5451 στις: 11 Μάρτιος 2012, 23:49:54 »

Εγω παντως προτιμω να βλεπω φωτογραφιες παρα να διαβαζω βαρυγδουπες αναλυσεις ακατασχετης φλυαριας και αοριστιων που μονο με φωτογραφικα κριτηρια δε μιλανε.
Και στο κατω κατω αν δεν γουσταρετε την φωτο μπορειτε να πειτε ενα δε μου αρεσε που ειναι προτιμοτερο απο τις χαζομαρες για να φανειτε καποιοι!
Btw Vonzip δε μου αρεσε...
Καταγράφηκε

momos
Αποσυνδεδεμένος

~ ~ ~ | ~ ~ ~

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #5452 στις: 12 Μάρτιος 2012, 00:16:49 »

...μόνο μέσα:

~~~

Καταγράφηκε

no
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #5453 στις: 12 Μάρτιος 2012, 10:48:39 »

Οτι "υπαρχει θεμα με τα μετρηματα των αποστασεων και τις θεσεις των γραμμων οπως ας πουμε τα τμημματα ενθεν και ενθεν του "καθισματος" και η βαση εκιννησης της καθετης αλληλοτομιας" και αμέσως καταλήγεις στο συμπέρασμα.."δηλαδη αμηχανο τελικο αποτελεσμα";
Λυπάμαι.

χαιρετάω

Αγαπητε, η οποια πιθανη αστοχια καποιου σχολιου δεν σημαινει πως πρεπει να ακολουθειται απο αποδομητικο λογο του συρμου με απρεπεις προσωπικους χαρακτηρισμους ευθεις ή συγκαλυμμενους. Προφανως η ομογενοποιηση προσφερει εδαφος σε τετοιες συμπεριφορες να συμφωνησω αλλα ποτε δεν είναι το ζητουμενο. Προφανως αγνοεις μεθοδους εφαρμοσμενης κριτικης περαν του μικροκοσμου της συγκεκριμμενης αναρτησης και προφανως δεν εγινα ακριβως κατανοητος αλλα αυτό συμβαινει συνηθως όταν σε συνθηκες υπερβασης ορθωνεται λογος λογικης τεκμηριωσης μιας αποψης. Στο δια ταυτα η ενσταση μου είναι και μονο για τις οποιες απρεπειες. Ελπιζω να ειμαι κατανοητος και να μην επανελθω για προσωπικα μια και δεν γνωριζομαστε κιολας. Αντε και σαλλα με υγεια και δημιουργικοτητα   χαιρετάω
Καταγράφηκε
no
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #5454 στις: 12 Μάρτιος 2012, 10:54:37 »

Εγω παντως προτιμω να βλεπω φωτογραφιες παρα να διαβαζω βαρυγδουπες αναλυσεις ακατασχετης φλυαριας και αοριστιων που μονο με φωτογραφικα κριτηρια δε μιλανε.
Και στο κατω κατω αν δεν γουσταρετε την φωτο μπορειτε να πειτε ενα δε μου αρεσε που ειναι προτιμοτερο απο τις χαζομαρες για να φανειτε καποιοι!
Btw Vonzip δε μου αρεσε...

πραγματικα εβαλες τα πραγματα στη θεση τους, ξεσκεπασες ολους τους φλυαρους και τις χαζομαρες τους που θελουν να δειξουν εδω μεσα πως ειναι καποιοι !!! παντα τετοια   thumbs up
Καταγράφηκε
Αξιολόγηση μηνύματος (1):
MiltosPhys
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #5455 στις: 12 Μάρτιος 2012, 10:57:11 »

...μόνο μέσα:

~~~

Μου αρέσουν πολύ οι φωτογραφίες σου.
Ωστόσο στη δεύτερη τα στοιχεία δεξιά χαλάνε το καδράρισμα πιστεύω αφού τραβάνε το μάτι χωρίς λόγο και εκμηδενίζουν την αίσθηση του άπειρου πλευρικού χώρου που ίσως θα της πήγαινε.
Καταγράφηκε

Perfection is achieved not when there is nothing more to add
but rather when there is nothing left to take away.
-Antoine de Saint-Exupéry
lolo86
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #5456 στις: 12 Μάρτιος 2012, 11:53:40 »

Λυπάμαι.

χαιρετάω

αν προσπαθουσες να μπεις σε ΤΕΙ φωτογραφιας αυτα θα σε ενδιαφερανε πιστεψε με.
Καταγράφηκε

death and life ... time
mitsos1
Συνδρομητής
Αποσυνδεδεμένος

dimitris apostolos

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #5457 στις: 12 Μάρτιος 2012, 12:44:53 »

να τελειωνει αυτη η ιστορια. ο vonzip ειναι ενας πολυ καλος φωτογραφος αναμφισβητητα.
αυτο δεν εχει να κανει με το οτι ειναι αδιανοητο να συζηταμε τροπους σχολιασμου του καθενα απο την στιγμη που δεν προσβαλλει συνολικα φωτογραφο ή χαρακτηρα φωτογραφου.
ειναι αδιανοητο να συνεχισουμε ετσι. ειναι πολυ ευκολο να σκεφτειτε τι θα γινει-επακολουθησει.
οποιος δεν αντεχει ας μην ανεβαζει φωτογραφιες.
Καταγράφηκε

Vonzip
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #5458 στις: 12 Μάρτιος 2012, 14:39:45 »

Λυπάμαι.

χαιρετάω

αν προσπαθουσες να μπεις σε ΤΕΙ φωτογραφιας αυτα θα σε ενδιαφερανε πιστεψε με.

Οπως επισης και αν με ενδιεφερε η αρχιτεκτονικη φωτογραφια..δε με ενδιαφερει ομως ουτε το ενα ουτε το αλλο.
Μα τι συζηταμε τωρα;

Μητσο συμφωνω με αυτο που λες και ζητω συγνωμη αν εθιξα καποιον!
Ας ληξει εδω.
 Cheesy χαιρετάω
Καταγράφηκε

Vaggelis Xaf
Αξιολόγηση μηνύματος (1):
Χαρης Π.