Εγγραφή | Χάσατε τον κωδικό;

Forum
Κάτω

* Πληροφορίες χρήστη Αρχική | Ημερολόγιο | Σύνδεση | Εγγραφή
17 Απρίλιος 2014, 15:37:24

+  DPGR Virtual Community  

Σελίδες: [1] |   Κάτω
Αποστολέας
Θέμα: Σάββατο μεσημέρι στην Ερμού  (Αναγνώστηκε 1651 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
fractalbit
Διαχειριστής
Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Ανδρας

...bug-hunting in process...

Προφίλ
« στις: 05 Νοέμβριος 2002, 00:55:49 »

Άφού έκανα μια βόλτα στην Ερμού και τράβηξα μερικές φωτογραφίες, έφτιαξα ένα φωτορεπορτάζ και σας το παρουσιάζω :

Σάββατο μεσημέρι στην Ερμού

Για να το απολαύσετε καλύτερα αφήστε κανα δίλεπτο να κατέβει ολόκληρο και μετά δείτε το. Περιμένω σχόλια.
« Τελευταία τροποποίηση: 18 Απρίλιος 2004, 00:30:37 από fractalbit » Καταγράφηκε

GreecePhotoGuide.com - Οι καλύτερες φωτογραφίες απ' όλη την Ελλάδα!
κεραμικά

fractalbit.gr

Τίποτα δεν χτίζει την αυτοεκτίμηση και την αυτοπεποίθηση όσο η επίτευξη.
Dr_Michael
Ιδρυτής του DPGR
Διαχειριστής
Συνδεδεμένος

Panasonic LX3

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #1 στις: 05 Νοέμβριος 2002, 01:04:59 »

Επιτέλους βλέπουμε και ένα φωτορεπορτάζ εδώ! Καταπληκτική η ιδέα και η παρουσίαση. Πάντα τέτοια και ελπίζω να βρει και μιμητές. Επίσης να τονίσω ότι 1-2 λεζάντες άνετα θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν και στο τρέχοντα διαγωνισμό.
« Τελευταία τροποποίηση: 01 Ιανουάριος 1970, 02:00:00 από 1036800000 » Καταγράφηκε

Dead_Poet
Wandering Spirit
Αποσυνδεδεμένος

Η ιδεοφοβία βλάπτει σοβαρά την Τέχνη!

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #2 στις: 05 Νοέμβριος 2002, 01:18:16 »

Μπράβο κι από μένα φίλε fractalbit! Όντως, κάποιες από τις λεζάντες θα έκαναν για το διαγωνισμό (αλλά τώρα που σου το είπαμε, πρέπει να βρεις άλλες!). Είναι πάντα καλοδεχούμενες τέτοιες προσπάθειες για φωτορεπορτάζ!

Ας δούμε τώρα τι συναισθήματα θα γεννήσουν τα στιγμιότυπα που αποτύπωσες...
« Τελευταία τροποποίηση: 01 Ιανουάριος 1970, 02:00:00 από 1036800000 » Καταγράφηκε

Θρέψε φίδι το χειμώνα, να σε φάει το καλοκαίρι...
(Ελληνική παροιμία)

Το άλμπουμ μου είναι εδώ, ενωμένο, δυνατό!
lykman
κουρασμένος
Επίτιμο μέλος
Αποσυνδεδεμένος

..the dark side of the FoRce...

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #3 στις: 05 Νοέμβριος 2002, 03:58:10 »

Aνετότατα η τρίτη φωτογραφία (με τον "Σαρλό") και το σχόλιο της μπορεί να παίξει στον διαγωνισμό!
« Τελευταία τροποποίηση: 13 Νοέμβριος 2002, 15:19:29 από Dead_Poet » Καταγράφηκε
fractalbit
Διαχειριστής
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #4 στις: 05 Νοέμβριος 2002, 11:07:48 »

Ευχαριστώ για τα σχόλιά σας. Χαίρομαι που σας άρεσε γιατί κι εγώ το διασκέδασα όσο το έφτιαχνα.

lykman αυτή με τη citroen δεν θα την έβαζα γιατί δεν είναι διαχρονική. Σκεφτόμουνα ή αυτή με το φάντασμα ή αυτή με το βιολί αλλά απ' ότι είπε ο χαμένος ποιητής πρέπει να βρω άλλη πλέον. Απ' ότι είδα έχουμε χρόνο, όλο και κάτι θα σκεφτώ.

κεραμικά

fractalbit.gr

Dead_Poet
Wandering Spirit
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #5 στις: 05 Νοέμβριος 2002, 12:49:42 »

Παράθεση
lykman αυτή με τη citroen δεν θα την έβαζα γιατί δεν είναι διαχρονική. Σκεφτόμουνα ή αυτή με το φάντασμα ή αυτή με το βιολί αλλά απ' ότι είπε ο χαμένος ποιητής πρέπει να βρω άλλη πλέον. Απ' ότι είδα έχουμε χρόνο, όλο και κάτι θα σκεφτώ.

Ο μόνος λόγος που σου είπα ότι πρέπει να βρεις κάποιες άλλες λεζάντες, είναι επειδή σου "ομολογήσαμε" ότι θα αποτελούσαν πολύ καλές συμμετοχές στο διαγωνισμό. Δεν θα ήταν σωστό, απέναντι στους υπόλοιπους συμμετέχοντες, την έκφραση του θαυμασμού μας να την έπαιρνες και εκ του ασφαλούς να την αξιοποιούσες προς όφελός σου. Δικό μας βέβαια το λάθος, αλλά καταλαβαίνεις ότι ενθουσιαστήκαμε μόλις είδαμε το φωτορεπορτάζ σου, γι' αυτό και μας "ξέφυγε" κάτι που δεν έπρεπε.

Δε θέλουμε να σε βάλουμε σε κόπο, αλλά είμαι βέβαιος ότι, με τη φαντασία που έχεις, θα βρεις ΠΟΛΛΕΣ εναλλακτικές για το διαγωνισμό. Άλλωστε, δεν είμαστε παρά μόνον στην αρχή του ακόμα.

Τέλος, ως προς τη διαχρονικότητα, μην πολυσκοτίζεσαι. Δεν είναι 100% βέβαιο ότι μια διαχρονική λεζάντα θα προτιμηθεί. Μπορεί να είναι λιγότερο εμπνευσμένη σε σύγκριση με μια λιγότερο διαχρονική...

(Ελληνική παροιμία)

fractalbit
Διαχειριστής
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #6 στις: 19 Νοέμβριος 2002, 22:57:55 »

-----------------

Οι τύποι παίζαν φοβερή μουσικούλα. Τους έχω τραβήξει και βιντεάκι.
-----------------

Αυτά έγραφα στο ρεπορτάζ. Έκανα extract λοιπόν τον ήχο από το βιντεάκι και σας το προσφέρω σε ένα χαμηλής ποιότητας mp3 (87kb). Το κάνω για δύο λόγους. Πρώτον για να ακούσετε κι εσείς τη μουσική που παίζαν και δεύτερον για να μου πείτε, αν ξέρετε, πως λέγεται αυτού του είδους η μουσική και πού μπορω να βρω παρόμοια. Κάποιο site στο ίντερνετ ίσως, ή κάποια ονόματα τραγουδιών στο ίδιο στύλ κ.λ.π.
Καταγράφηκε

κεραμικά

fractalbit.gr

Dead_Poet
Wandering Spirit
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ WWW
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #7 στις: 19 Νοέμβριος 2002, 23:47:33 »

Πρώτον για να ακούσετε κι εσείς τη μουσική που παίζαν και δεύτερον για να μου πείτε, αν ξέρετε, πως λέγεται αυτού του είδους η μουσική και πού μπορω να βρω παρόμοια. Κάποιο site στο ίντερνετ ίσως, ή κάποια ονόματα τραγουδιών στο ίδιο στύλ κ.λ.π.

Μπράβο σου, φίλε fractalbit! Τώρα τα ταξίδια της σκέψης μας στη Θεματική Φωτογραφία έχουν και τον ούριο άνεμο της μουσικής!

Η μουσική που ακούμε πάντως, είναι μουσική από τις Άνδεις, στη Λατινική Αμερική. Χαρακτηριστικό της, τα ιδιόφωνα πνευστά και κρουστά. Θα σου πρότεινα τη συλλογή "Music From The Andes" από τη σειρά Hemisphere. Την έχω κι εγώ και πιστεύω ότι θα σου δώσει με το παραπάνω ένα καλό άκουσμα αυτών των μελωδιών!
Καταγράφηκε

(Ελληνική παροιμία)

JOHN_CD-400
*
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #8 στις: 20 Νοέμβριος 2002, 00:25:14 »

πολυ καλη δουλεια συνχαρητηρια!!!!!
Καταγράφηκε
fractalbit
Διαχειριστής
Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« ΑΠΑΝΤΗΣΗ #9 στις: 22 Νοέμβριος 2002, 02:55:52 »

Παράθεση
Η μουσική που ακούμε πάντως, είναι μουσική από τις Άνδεις, στη Λατινική Αμερική. Χαρακτηριστικό της, τα ιδιόφωνα πνευστά και κρουστά. Θα σου πρότεινα τη συλλογή "Music From The Andes" από τη σειρά Hemisphere. Την έχω κι εγώ και πιστεύω ότι θα σου δώσει με το παραπάνω ένα καλό άκουσμα αυτών των μελωδιών!

Έχεις δίκιο. Βρήκα ένα τραγουδάκι στο νετ που έμοιαζε αρκετά. Τη συλλογη αυτή που αναφέρεις μπορώ να τη βρώ σε μεγάλα καταστήματα που πουλάνε cd ή θα δυσκολευτώ;
Καταγράφηκε

κεραμικά

fractalbit.gr

Σελίδες: [1] |   Πάνω
Μεταπήδηση σε: